|  | 

Kowal Stryków otwarcie

Najpopularniejsze samochody sportowe w Polsce

Najpopularniejsze samochody sportowe w Polsce
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Najpopularniejsze samochody sportowe w Polsce

Samochody sportowe być może nie należą do najczęściej kupowanych w naszym kraju, jednak mimo to z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania Polaków tego typu modelami. W 2012 roku sprzedano 763 samochody zaliczane do grupy „Hot hatch”, a 537 sportowych samochodów sygnowanych marką premium. Które sportowe auta najchętniej kupowaliśmy?

Wśród nich znajdziemy wiele samochodów stosunkowo tanich, ale uchodzących już z definicji za samochody sportowe. Dlatego też znajdziemy na liście Hondę Civic typu R, Renault Megane RS, Fort Focus ST, czyli podrasowane wersje doskonale znanych samochodów bynajmniej których nikt nie podejrzewałby w ich normalnej wersji o sportowy rodowód. Tutaj jednak każdy z tych modeli ma niemalże po plus 200 KM do standardu. Listę otwiera Volkswagen Scirocco, Mini oraz Opel Astra i Volkswagen Golf 115, a więc kolejne z dobrze znanych aut które tutaj pokazują jednak swoje nieco bardziej drapieżne oblicze. Znajdziemy jednak na liście samochody typowo o sportowym rodowodzie, takie jak Porsche Boxter, Porsche Cayman, Subaru Impreza czy Audi TT (zajmowały te samochody miejsca od 12 do 15 na liście sprzedaży). Już na piątym miejscu w sprzedaży jest Mercedes SLK, tuż zanim kolejny piękny samochód BMW Z4, a potem Audi A3. BMW jest kolejnym producentem, który może się pochwalić dwoma modelami na liście – pod 10tką jest BMW serii 1.

http://fiter.pl/

Inne artykuły o samochodach i transporcie:

najpopularniejsze-samochody-sportowe-w-polsce

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Gdzie na urlop w Nieporęcie

    Gdzie na urlop w Nieporęcie

    Nieporęt i Zegrze od dziesięcioleci są podstawowym miejscem spoczynku milionów ludzi z Warszawy i okolic. Podczas gdy jakiś czas temu większość turystów jeździła tam samodzielnie, ostatnio interesujące są wycieczki taksówką nad Zegrzem. Obecnie wiele firm proponuje bezpieczny transport do Nieporętu i należy zapoznać się z ich ofertą. Propozycja taksówki musi być jasna i dobrze napisana.

  • Najlepsze limuzyny

    Najlepsze limuzyny

    Najlepsze limuzyny Nie ma chyba osoby, która nigdy w swoim życiu nie marzyłaby o superluksusowym samochodzie, którego wyglądu, klasy i szyku nie powstydziliby się najwięksi celebryci. Jakie limuzyny, auta luksusowe są dziś na pierwszym miejscu? Które z nich są pożądane i popularne? Nie zaskoczy chyba nikogo, że na pierwszych miejscach plasują się niezwykle luksusowe, ale