|  | 

Kowal Stryków otwarcie

Typy bram garażowych

Typy bram garażowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Funkcjonuje bardzo dużo sklepów na rynku rodzimym, jakie sprzedają bramy. Pewne z nich wyspecjalizowały się w produkcji i sprzedaży tylko pojedynczego rodzaju bram, a inne proponują ich różne warianty i typy. Dawniej wybór był prosty, bo go zwyczajnie nie było. W sprzedaży były wielkie i ciężkie bramy dwu-skrzydłowe, które żeby otworzyć trzeba było oczywiście wysiąść z pojazdu i sporo się fizycznie namęczyć. Te bramy garażowe zajmowały ponadto bardzo wiele dodatkowego miejsca. Dzisiejsze bramy są przytwierdzane na wiele różnorakich i pomysłowych sposobów. Często zwijają się przykładowo pod sufitem garażu, a dzięki temu oszczędzają wiele miejsca. Z wieloma modelami bram można zintegrować napęd elektryczny sterowany pilotem i wtedy ich zamykanie realizowane jest bez konieczności stosowania pracy fizycznej. W sprzedaży oferowane są następujące bramy oraz odpowiednie oprzyrządowanie do nich: bramy garażowe uchylne, bramy segmentowe, napędy do bram, drzwi przeciwpożarowe, bramy rolowane, siłowniki do bram, drzwi garażowe, bramy przeciwpożarowe, bramy przemysłowe, bramy garażowe, doki przeładunkowe, drzwi p.poż.. Różnią się one sposobem otwierania i budową. Wszystkie bramy mogą być montowane za otworem lub w otworze bramowym. Podejmując decyzję o zakupie bramy przydałoby się trzymać się następującej kolejności – najpierw kupujemy interesującą nas bramę, a dopiero później projektujemy lub przeprojektowujemy otwór garażowy. W przeciwnym przypadku będzie nam bardzo ciężko dobrać bramę o typowych rozmiarach do naszego niestandardowego otworu. Pewne bramy posiadają konstrukcje stalowe a inne aluminiowe. Największe bramy garażowe mogą przenosić krańcowe obciążenia na poziomie 17 kg/m2, przez co ich maksymalne gabaryty to 2,8m wysokości i niespełna 4,8 m szerokości. Jednym z czołowych wytwórców bram jest firma Novoferm, która oferuje swoje usługi i produkty w takich miastach jak: Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań i wielu innych.

Inne artykuły o samochodach i transporcie:

typy-bram-garazowych

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Gdzie na urlop w Nieporęcie

    Gdzie na urlop w Nieporęcie

    Nieporęt i Zegrze od dziesięcioleci są podstawowym miejscem spoczynku milionów ludzi z Warszawy i okolic. Podczas gdy jakiś czas temu większość turystów jeździła tam samodzielnie, ostatnio interesujące są wycieczki taksówką nad Zegrzem. Obecnie wiele firm proponuje bezpieczny transport do Nieporętu i należy zapoznać się z ich ofertą. Propozycja taksówki musi być jasna i dobrze napisana.

  • Najlepsze limuzyny

    Najlepsze limuzyny

    Najlepsze limuzyny Nie ma chyba osoby, która nigdy w swoim życiu nie marzyłaby o superluksusowym samochodzie, którego wyglądu, klasy i szyku nie powstydziliby się najwięksi celebryci. Jakie limuzyny, auta luksusowe są dziś na pierwszym miejscu? Które z nich są pożądane i popularne? Nie zaskoczy chyba nikogo, że na pierwszych miejscach plasują się niezwykle luksusowe, ale